konkurs przyrodniczy

23.04.2010 r.

III edycja konkursu CUDA, DZIWY I TAJEMNICE PRZYRODY

Tegoroczny konkurs polegał na odkrywaniu przez dzieci tajemnic roślin i zwierząt, wód, przestworzy, pogody, lasu i łąk.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 placówek z Tarnowskich Gór: przedszkola nr 11, 17, 22, 26, 24 oraz gospodarze – P 18.
Uczestnikami były dzieci ze starszych grup, które znały wszystkie odpowiedzi na nie zawsze proste pytania.

W jury zasiadły pani Mirosława Migdał, pani Krystyna Ptaszyńska, pani Irena Janus oraz pani Pelagia Wiczyńska. Jury było pod wrażeniem dziecięcej wiedzy i umiejętności. Zgodnie postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników

Tradycją „Słonecznej 18” jest zasadzenie, wspólnie z uczestnikami konkursu, nowych okazów roślin w przedszkolnym ogrodzie.  Chłopcy i dziewczynki zasadzili żywotniki iglaste, którym z inicjatywy jeden z pań nadano imiona Jacek i Agatka.

Pani Irena z LOP podarowała gospodarzom niezwykle rzadkie okazy roślin – przylaszczkę i pierwiosnka. Opowiedziała dzieciom o tym jak mogą pomagać ptaszkom i zachęciła do budowania dla nich domków